12 september, 2012

KUTSE ESSEEVÕISTLUSELE

Noorteühing Avatud Vabariik kutsub gümnasiste ja üliõpilasi osalema essevõistlusel „Ajalugu, mis ühendab Eestit"

Kümne parima töö autorid pälvivad auhindu, peapreemiaks on uhiuus tahvelarvuti iPad3
Töid saab esitada ajavahemikul 14. september – 18. oktoober 2012.a

 Pakume noortele võimaluse mõtiskleda ja kirjalikult arutleda ajalooliste sündmuste üle, mis omavad tänapäeva Eesti ühiskonna jaoks positiivset tähendust – ehk teemadel, mis ühendavad meid keelest ja rahvusest sõltumata. 
Lisaks kutsume noori uurima ajalooliste protsesside mõju tänapäevale: kuidas peegelduvad need meie tõekspidamistel ja hoiakutel ning mil viisil maandada erinevaid konflikte, mis on tekkinud ajaloopinnal. 

Ladusa sulega ajaloohuvilised selgitab välja kolmeliikmeline žürii, mille liikmeteks on Kunstiakadeemia professor David Vseviov, kirjanik ja filmitegija Imbi Paju ning ajaloolane ja õpetaja Igor Kopõtin. Võitja nime teeme teatavaks oktoobri lõpus. Parimate tööde autoritega võetakse ühendust isiklikult. Novembri alguses toimub Tallinnas vastuvõtt parimatele kirjutajatele, mille täpsest toimumiskohast ja –ajast anname hiljem teada. 

Konkursi võitjat ootab maailma parim tahvelarvuti – iPad3
Teise ja kolmanda koha saavutanud autorid saavad auhinnaks e-lugeri

 Essee pikkus on 6-8 tuhat tähemärki tühikutega. Kirjutada võib nii eesti kui vene keeles. Ühelt autorilt on oodatud ainult üks originaaltöö. Kirjutisele ei pea lisama kasutatud kirjanduse nimekirja, kuid keelatud on otsene plagiaat
Esitatud essee juurde peab olema märgitud autori ja juhendaja (kui on) nimed, õppeasutus, ülikooli puhul ka eriala, klass/kursus, telefoninumber ja e-post. 
Tööd tuleb saata 18. oktoobriks aadressile essee@or.ee, aktsepteeritakse vaid elektroonselt esitatud konkursitöid. 

Essee kirjutamisel on võimalik inspiratsiooniallikatena kasutada žüriiliikmete kirjutatud raamatuid. Kaotatud Eesti identiteedi teemat lahkab mälukirjanik Imbi Paju oma raamatus “Tõrjutud mälestused” (Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007). Ajalooliseid seoseid ja ajaloo olemuse mõtestab oma värskes raamatus “Suur ajaloo mälumäng” (Cum Laude, 2012) Postimehe 2010. aasta arvamusliider David Vseviov. Eesti iseseisvusesse vähemusrahvaste poolt antud panuse näitel otsib ajaloolist konsensust TLÜ Ajaloo Instituudi doktorant Igor Kopõtin raamatus “Venelased Eesti Vabadussõjas” (MTÜ Tribune, 2010).

 Esseekonkurssi läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium. 

Avatud Vabariik on poliitiliselt vaba noorteorganisatsioon, mis ühendab üle 1500 inimese. Meie missiooniks on haridussüsteemi paremustamine, vabatahtliku noorsootöö arendamine ja noorte kaasamine poliitilise- ja ühiskonnaellu aktiivsete otsustajatena. 

Lisainformatsioon: 
essee@or.ee
 ivan.lavrentjev@or.ee
 tel 53 877 840 
www.or.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.